Історичні  Національний заповідник «Давній Галич»


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

вул. Івана-Франка, 1,

м. Галич Галицький р-н, 77100

тел.: (03431) 2-16-63 факс: (03431) 2-14-58, 2-19-91

e-mail: davniyhalych@meta.ua

www.davniyhalych.if.ua


Опис:

Національний заповідник «Давній Галич» створений з метою збереження пам’яток історії і культури Галича на заповідних територіях, які охоплюють майже 80 кв. км земель давнього Галича та його околиць.

Під охороною знаходиться низка пам’яток загальнодержавного та світового значення, фундаменти 14 літописних церков ХІІ-ХІІІ ст., понад 200 пам’яток археології, 18 природоохоронних об’єктів, органічно пов’язаних з пам’ятками історії та архітектури. На території заповідника розташовані: Музей історії давнього Галича, музей народної архітектури і побуту Прикарпаття, регіональний природничо-ландшафтний парк. Давній Галич – столиця Галицького, а пізніше Галицько-Волинського князівства – унікальна історико-археологічна пам’ятка всеукраїнського значення. У 1994 році на основі комплексу історичних та культурних пам’яток ХІ – ХVII століть було створено державний історико-культурний заповідник, який згідно з Указом Президента України одержав статус національного і офіційну сучасну назву.

Поряд з церквами Св. Пантелеймона (ХІІ) ст.), Різдва Христового (XVI ХІV- XVI ст.), Успіня Пресвятої богородиці (ХVI ст.), костелом та монастирським комплексом Кармелітів (XVIІ ст.), тут знаходиться згадана у Галицько-Волинському  літописі «Галичина могила», легендарна Княжна криниця, фундаменти величного кафедрального Успенського собору (XІI ст.) з місцем поховання князя Ярослава Осьмомисла та каплицею Св. Василія ( ХVст.). У селі Крилос, яке знаходиться на території заповідника, збереглася система оборонних споруд з кількома рядами потужних валів.

На мальовничому пагорбі над Дністром височать мури  Галицького замку IX-XIII-XVII ст. Крім цього, на території заповідника знаходиться понад 200 археологічних пам’яток, які документально засвідчують етапи зародження та подальшого розвитку історичного міста. В цілому, на відміну від інших українських міст, де культурний шар минулих століть у переважній більшості дуже пошкоджений, а то й цілком знищений підземними комунікаціями та сучасними спорудами, княжий Галич ще зберіг скарби давньої культури. Пам’ятки давнього Галича дбайливо зберігаються та реставруються.

 Протягом 1995-2005 років відреставровані: історичний центр стародавнього міста з його пам’ятками, церкву Св. Пантелеймона, Успенську церква, каплицю Св. Василія, ряд пам’яток народної архітектури. 

 Робочі дні: понеділок – неділя.

Години роботи: з 9:00 до 18:00 год.



Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Краєзнавчий музей «Бойківщина»

Літературно-меморіальний музей Івана Франка

Музей народного мистецтва Гуцульщини