05 Березня 2010, 11:56
5 березня об 11 год. в Івано-Франківському художньому музеї розпочалась науково-практична конференція "Творча спадщина Дениса-Лева Іванцева". Її приурочено до сторіччя художника.
Денис-Лев Іванцев народився 5 березня 1910 року в с. Делева Тлумацького району в сім’ї священика. Закінчив Краківську Академію Мистецтв. Був головою української мистецької групи «Зарево» у Кракові, членом «Асоціації незалежних українських митців» у Львові. Більшу частину життя працював у рідному селі та Івано-Франківську.
"Мистецтво — це саме життя", — писав Денис-Лев Іванцев. Він є автором кількасот високохудожніх творів, його монументальна спадщина — олійні розписи в церквах Галичини. У 1992 році за вагомий внесок у розвиток світової культури Міжнародний біографічний центр (Кембридж, Англія) визнав Дениса Іванцева людиною року.
Поряд з конференцією буде відкрито виставку з фондів музею та архівів родини митця, представлено мистецьку літературу про творчість художника.

Снятинський літературно-меморіальний музей Марка Черемшини

Національний заповідник «Давній Галич»

Громадський музей села Вербіж