02 Квітня 2010, 11:07
На черговому засіданні комісії з призначення щорічної премії імені Ярослава Лукавецького за підсумками голосування визначено п'ятьох переможців у двох номінаціях “Образотворче і народне мистецтво» та «Архітектура і дизайн». Також вирішено, що урочисте вручення цьогорічним лауреатам Дипломів і Почесних знаків відбудеться 9 квітня 2010 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного відділення Національної спілки художників України.

В роботі засідання взяли участь В.Гладій (заступник голови обласної державної адміністрації, голова комісії), В.Федорак (начальник управління культури облдержадміністрації, заступник голови комісії), А.Давидюк (начальник відділу охорони культурної спадщини та музейної роботи управління культури облдержадміністрації), М.Дейнега (директор Івано-Франківського обласного художнього музею), М.Капак (в.о. начальника управління архітектури та містобудування облдержадміністрації, голова обласної організації Національної спілки архітекторів України), В.Корпанюк (голова Івано-Франківського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва), П.Прокопів (доцент інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника), З.Соколовський (член Національної спілки архітекторів України), Д.Сивак (член Національної спілки художників України), І.Токарук (голова Івано-Франківського обласного відділення Національної спілки художників України), І.Чолій (заступник голови правління обласної організації Національної спілки архітекторів України), Г.Брицька (секретар комісії).

Порядок денний передбачав відбір претендентів на призначення щорічної премії в галузі архітектури і дизайну, образотворчого і народного мистецтва ім. Ярослава Лукавецького, визначення переможців. Виступили і обговорили подані роботи на премію В.Гладій, В.Федорак, А.Давидюк, В.Корпанюк, І.Токарук, М.Капак, І.Чолій, Г.Брицька. За підсумками обговорення щодо призначення щорічної премії в галузі архітектури і дизайну, образотворчого і народного мистецтва ім. Ярослава Лукавецького підтримано подані кандидатури.

У номінації «Архітектура і дизайн»:

1. Кандидати на здобуття премії Ярослава Лукавецького пропоновані президією Прикарпатського центру Української академії архітектури за спорудження спортивно-оздоровчого комплексу «Сокільське» в с. Тюдів, Косівського району, Івано-Франківської області - авторський колектив: архітектор, керівник авторського колективу Дворник Володимир Романович; архітектор, головний архітектор проекту архітектурного комплексу Василишин Анатолій Павлович; художник інтер'єрів та ландшафту архітектурного комплексу Сарапін Микола Гаврилович.

2. Кандидати на здобуття премії Ярослава Лукавецького пропоновані Історико-меморіальним музеєм Степана Бандери у с. Угринів Калуського р-ну за впроваджений проект експозиції ІV залу та його дизайн у музеї - авторський колектив: доцент кафедри дизайну і мистецтвознавства Губаль Богдан Іванович, провідний науковий співробітник музею визвольних змагань Прикарпатського краю Каспрук Степан Дмитрович.

У номінації “Образотворче і народне мистецтво»:

1. Кандидат на здобуття премії пропонований зборами колективу Івано-Франківського обласного художнього музею за високий рівень майстерності та гідний вклад у культурну скарбницю України - художник Дейнега Михайло Ярославович.

2. Кандидат на здобуття премії пропонований обласною організацією Національної Спілки художників України за значний особистий внесок у розвиток українського мистецтва - художник Повшик Володимир Миколайович.

3. Кандидат на здобуття премії пропонований обласним осередком Національної спілки майстрів народного мистецтва України за створення сотень унікальних вишивок – вишивальниця Писарук Ольга Василівна.

За підсумками голосування було визначено переможців премії:

У номінації «Архітектура і дизайн»:

1. Авторський колектив: архітектор, керівник авторського колективу Дворник Володимир Романович; архітектор, головний архітектор проекту архітектурного комплексу Василишин Анатолій Павлович; художник інтер'єрів та ландшафту архітектурного комплексу Сарапін Микола Гаврилович.

2. Авторський колектив:доцент кафедри дизайну і мистецтвознавства Губаль Богдан Іванович, провідний науковий співробітник музею визвольних змагань Прикарпатського краю Каспрук Степан Дмитрович.

У номінації «Образотворче і народне мистецтво»:

1. Художник Дейнега Михайло Ярославович; 2. Художник Повшик Володимир Миколайович; 3. Вишивальниця Писарук Ольга Василівна.

Комісія доручила секретарю премії підготувати зміни до розпорядження голови облдержадміністрації, врахувавши пропозиції членів комісії про розподіл номінації «Архітектура і дизайн» на дві окремі номінації - «Архітектура» і «Дизайн»; номінації «Образотворче мистецтво і народне мистецтво» на дві окремі номінації - «Образотворче мистецтво» і «Народне мистецтво» та внести відповідні зміни до складу комісії з присудження премії ім. Ярослава Лукавецького.

Музей народної архітектури та побуту Прикарпаття

Музей Григорія Крука

Музей Марійки Підгірянки