24 Лютого 2009, 02:04

В Літературному музеї Прикарпаття розгорнуто виставку, присвячену Міжнародному дню рідної мови: “Звучи, рідна мово!”. Експозиція виставки через твори кращих представників національної літератури відображає основні віхи в історії українського народу на шляху до незалежної самостійної держави, відродження та збереженні рідної мови, національних традицій, власної історії.В експозиції виставки серед творів визначних українських письменників представлено дошевченківський період, зокрема, факсимільне видання “Енеїди” 1842 року, що вийшло друком у Харкові. Також експонується двотомник І.Котляревського, який придбаний у Полтаві в дні святкування 200-річчя від дня народження письменника. У вітринах розміщено “Кобзар” Т.Шевченка, який був виданий в різні періоди. Огненне слово Т.Шевченка стало запорукою здійснення мрій українців. Натхненним співцем визвольної боротьби українського народу наприкінці ХІХ – початку ХХ століття був І.Франко. У вітринах – прижиттєве видання творів І.Франка та найповніше 50-томне зібрання творів (видане в Києві у 1976 р.). Другий розділ виставки “Детройт, США – Літературному музею Прикарпаття, Україна” знайомить відвідувачів з рідкісними виданнями, які надійшли з американського континенту. Тут подано видання присвячені М.Шашкевичу (1943), Українським Січовим Стрільцям (1920), Українській Повстанській Армії (1946).Експозиція виставки передає глибоке відчуття віри у перемогу наших ідей для збереження і закріплення української держави та рідної мови.

Музей визвольних змагань Покутського краю

Музей «Лісова скульптура»