Літературно-меморіальні  Літературно-меморіальний музей Івана Франка


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

присілок Москалівка, с. Криворівня,

Верховинський р-н, 78710

тел.: (03432) 5-37-04


Опис:

Музей розміщений у колишньому будинку Василя Якіб’юка, в якому з 1906 р. по 1914 р. часто перебував І. Франко. З 1953 р. тут була кімната-музей, сільський клуб та бібліотека. У 1960 р. за сприянням Платоніди Володимирівни Хоткевич та ректора Львівського університету ім. І. Франка Євгена Лазаренка у цьому будинку створено літературно-меморіальний музей Івана Франка.Експозиція музею розташована в 5 кімнатах. У музеї зберігаються меморіальні речі, якими користувався Франко. Це ліжко, на якому спав письменник, стілець на якому він сидів, столик, за яким працював; також годинник, який висів у господаря за життя Франка, лавка, на якій сиділи Франкові гості. У музеї також є крісло-розкладачка, на якому відпочивав М. Коцюбинський. Цікавим експонатом є й гуцульська піч, оздоблена кахлями роботи Олекси Бахматюка 1874 р. За останні десятиліття музейної роботи було оформлено понад 70 виставок на різноманітну тематику. Серед них: виставка картин художника І. Деркача «Місця перебування І. Франка на Прикарпатті», фотовиставки «Криворівнянська коляда», «Історія життя Станіслава Вінденза у фотографіях», книжкові виставки «Леся Українка на Гуцульщині», «Вічно живе слово Кобзаря», «Він жив на Гуцульщині і творив для неї», виставка писанок «Дивосвіт гуцульської писанки», виставки майстрів народної творчості та багато інших. У музеї проходять вечори, франківські читання, зустрічі, конференції та інше. 

 

Вихідні дні: понеділок

Години роботи: з 10:00 до 18:00 год.

Обід: з 13:00 до 14:00 год. 

 

Музей увійшов до переліку об'єктів, перевірених на рівень доступності для людей з особливими потребами.

 

Коротка характеристика з точки зору можливості відвідування людьми з особливими потребами:

Навпроти музею, з протилежної сторони дороги, розташовується невелика площа для стоянки. Є вказівник, що сповіщає про розташування музею.

Перед входом на музейне подвір’я – 2 сходинки (висота першої – 11 см, другої – дещо менша). До центрального входу в музей ведуть 6 сходинок (пандусу немає)

Є альтернативний вхід, до якого ведуть 3 сходинки (пандусу також немає); висота порогу перед входом в першу експозиційну кімнату становить 4,5 см; ширина проходу є достатньою для проїзду людини на візку. Між першою та другою експозиційними кімнатами перешкод для пересування людей на візку немає.

Щоб потрапити до наступних чотирьох експозиційних кімнат, необхідно перейти до коридору, до якого, людині на візку, необхідно спуститись з порогу висотою 17 см. Перед входами до цих кімнат – високі пороги (9 см, 9 см, 12 см і 25 см).

Всі кімнати музею є достатньо просторими, з проходами необхідної ширини.


Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Народний краєзнавчий музей ім. Юліана Целевича

Музей гуцульської вишивки

Музей "Українська старовина"