Краєзнавчі  Івано-Франківський краєзнавчий музей


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

вул. Галицька, 4а,

м. Івано-Франківськ, 76018

тел.: (0342) 75-00-26 факс: (0342) 75-23-44

e-mail: ІFKM@mail.ru

www.ifkm.if.ua

 

 


Опис:

Відкриття Івано-Франківського краєзнавчого музею відбулося 01.05.1940 р. Тоді музей знаходився в будинку по вул. Галицькій, 7. Тут працювали відділи: історичний, природничий, народної творчості та книгозбірня.

Музейні фонди налічували 15500 одиниць збереження, куди ввійшли збірки Покутського музею, музею Гуцульщини в Жаб’є та окремі приватні колекції. В роки ІІ Світової війни значна частина музейних збірок були евакуйовані на схід і назад не повернулися. Протягом 1941–1944 рр. частина музейних збірок, яка залишилася, була пограбована. 01.08.1944 р. музей відновив свою роботу. У 1959 р. після капітального ремонту міської ратуші тут була відкрита нова музейна експозиція.

Сьогодні музей є визначним науковим культурно-освітнім закладом Прикарпаття.

Працюють експозиційні відділи: природи; історії; народного мистецтва; археології. Відділ природи знайомить з біотичним різноманіття Прикарпаття. Окрасою відділу історії є колекція археологічних пам’яток доби Київської Русі і Галицько-Волинської держави. Надзвичайно цікаві знахідки з розкопок Княжого Галича. В експозиції представлена багата колекція зброї та стародруків. У відділі народного мистецтва експонуються речі народного побуту, одягу. вироби декоративно-ужиткового мистецтва. В експозиції музею також представлені ікони ХVII-XIX ст.

Важливе місце в роботі краєзнавчого музею займає збиральницька робота. Сьогодні фонди музею налічують понад 120 тисяч одиниць, що стали базою побудови нової експозиції та стаціонарних виставок.

Щороку музей відвідує близько 140 тисяч осіб, проводиться понад двох тисяч екскурсій, організовується близько 40 виставок. Щороку музей організовує археологічні експедиції, проводить наукові конференції, випускає «Наукові записки» та іншу літературу. Здійснює методичне керівництво громадськими музеями.На правах відділів працюють: літературно-меморіальний музей Івана Франка (створений 1953 р.) в с. Криворівня Верховинського району; музей М. Грушевського в с. Криворівня Верховинського району (створений у 2002 р.); хата-гражда П. Харук в с. Криворівня (заснована в 1978 р.); літературно-меморіальний музей Леся Мартовича в його рідному селі Торговиці Городенківського району (відкритий у 1971 р.); літературний музей Прикарпаття в Івано-Франківську (заснований в 1986 р.), що розкриває розвиток письменництва в нашому краї з ХV ст. до сучасних днів; історико-краєзнавчий музей в смт Солотвин Богородчанського району (створений у 2001 р.) на базі громадського історико-краєзнавчого музею ім. О. Федака; історико-краєзнавчий музей О. Довбуша в смт. Печеніжин Коломийського району (створений в 2004 р.); історико-краєзнавчий музей «Гуцульщина» в смт. Верховина. 

Робочі дні: всі крім понеділка

Години роботи: 10:00 до 17:00 год.



Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Музей Марійки Підгірянки

Музей історії села та визвольних змагань ім. Романа Шухевича

Кімната-музей В.Івасюка