Снятинський район  Снятинський літературно-меморіальний музей Марка Черемшини


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

вул. Т. Шевченка, 101

м. Снятин

тел.:(03476) 2-14-48


Опис:

Музей відкрито 17 липня 1949 р. Експозиції розміщені в 7-ми кімнатах, дві з них меморіальні – робочий кабінет письменника і гостинна. В чотирьох експозиційних кімнатах розкрито життєвий і творчий шлях письменника, де представлені особисті речі Марка, книги з його бібліотеки, рукописи, предмети побуту та етнографії. У фондах музею зберігається і фонд Наталії Семанюк – дружини новеліста, літературно-критичні матеріали та фотоілюстрації до творів Марка Черемшини.

У виставковому залі постійно експонуються виставки народних умільців, художників, колекціонерів Покутського краю. В приміщенні музею з 1999 року, щорічно приходить вручення літературно-мистецької премії Марка Черемшини.

Музей працює: з 10:00 до 18:00 год.

 

Музей увійшов до переліку об'єктів, перевірених на рівень доступності для людей з особливими потребами.

 

Коротка характеристика з точки зору можливості відвідування його людьми з особливими потребами:

Музей знаходиться в центральній частині міста Снятин поблизу міської ратуші. Спеціальної стоянки для автомобілів поблизу музею немає. Споруда одноповерхова, має чітко видний, але практично недоступний головний вхід з вулиці, тому що ліва половина вхідних дверей не відкривається. На даний час функціонує запасний вхід через подвір’я задньої частини музею.

До центрального входу в музей ведуть дві великі сходинки (поручнів чи пандусів стаціонарних немає). Ширина центральних дверей (за умови відкриття двох їх частин) достатня для проїзду на кріслі-візку. Коридор за вхідними дверима достатньо широкий, щоб розвернути візок.

До запасного входу також ведуть дві великі сходинки (поручнів чи пандусів стаціонарних немає). Ширина дверей достатня для проїзду на кріслі-візку. Пересування у виставкових залах зручне, міжкімнатні двері широкі і не мають порогів.

Поблизу музею встановлено пам’ятник Марку Черемшині із безперешкодним доступом.


Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Музей-садиба Миколи Угрина-Безгрішного (філіал Івано-Франківського обласного художнього музею)

Національний заповідник «Давній Галич»

Музей родинних професій