Болехів  Музей історії міста Болехова ім. Романа Скворія


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

вул. Січових Стрільців, 9,

м. Болехів, 77202

тел.: (03437) 3-45-00


Опис:

Заснований він 28 листопада 1967 року краєзнавцем, ентузіастом Романом Теодоровичем Скворієм.

Поштовхом до збиральницької роботи стала підготовка до 40-річчя від дня смерті Наталії Кобринської, що припадало на січень 1960 року. Адже понад 30 років праці цієї письменниці і громадської діячки в Болехова та поза його межами залишили глибокий слід в пам’яті багатьох поколінь. І в 1964 році при бібліотеці почала діяти краєзнавча кімната.

В 1970 році музеєві було присвоєно звання Народного. Про його краєзнавчу роботу з’явилися публікації в «Українському історичному журналі», журналі «Українська мова і література в школі», газеті «Літературна Україна», в районній та місцевій пресі.

Зібрані матеріали виносили на широкий загал громадськості через публікації у пресі краєзнавчих розвідок.

В 1987 році надійшло розпорядження про реконструкцію краєзнавчого музею в музей історії міста.

Краєзнавча робота музею набула розголосу і популярності, про що свідчили факти нових унікальних надходжень для експозиції: фрагменти рукописних богослужбових книг XVII ст. із стародавнього монастиря і церкви с. Довжки, цикл фотографій з періоду перебування в Болехова відомого українського скульптора Михайла Черешньовського (1939-1944), митрополита Андрея Шептицького (1909 р.). Зі Стрия передано цінний подарунок – ноти, написані рукою Т. Бобринського на емігрантську пісню, з власним штампом Н. Кобринської.

14 квітня 1999 року згідно з наказом Управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації музей став державним. Він розміщений у шести залах. Експозиція складається з таких розділів: «Історія міста Болехова»; «Бойківська світлиця»; «Розвиток промисловості, освіти і культури в 20-30-х роках ХХ ст.»; «Друга світова війна, жертви фашистської і більшовицької окупації»; «Національне і духовне відродження нашого краю»; «Боротьба українського народу за утвердження своєї державності».

Крім цього в підвалі приміщення музею міститься меморіал-катівня, де протягом 1944-1947 років відбували своє покарання болехівчани та мешканці навколишніх сіл. За цей час груповий каземат пройшли десятки й десятки, про що свідчать різні записи на стінах підвалу.

Земляки гідно оцінили подвижницьку працю Р. Скворія. З нагоди 70-річчя від дня його народження та до 30-річчя музею встановили меморіальну дошку на будинку бібліотеки, де він тривалий час працював.

Відповідно до рішення 11 сесії Болехівської міської ради від 07.02.2007 року «Про вшанування пам’яті Романа Скворія» музеєві історії міста Болехова присвоєно ім’я його засновника.

Працівники музею проводять оглядові і тематичні екскурсії, літературні години і консультації, уроки краєзнавства і народознавства, різноманітні виставки, конференції.

Робочі дні: неділя – п’ятниця

Вихідний: субота

Години роботи: з 8:00 до 17:00 год.; неділя: з 9:00 до 16:00 год.

 

Музей увійшов до переліку об'єктів, перевірених на рівень доступності для людей з особливими потребами. 

 

Коротка характеристика з точки зору можливості відвідування людьми з особливими потребами:

Музей розташовується в старій будівлі, яка являється пам’яткою архітектури. До входу в музей ведуть високі сходи (пандусу немає). Експозиція музею розміщується в шести кімнатах, двері між якими є надто вузькими для проїзду на візку (потрібно відкривати другу частину дверей). Така сама ситуація з вхідними дверима. Туалету в музеї немає.


Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Історико-меморіальний музей Степана Бандери (філіал музею визвольних змагань Прикарпатського краю)

Музей екології та етнографії Карпатського краю

Історико-краєзнавчий музей О. Довбуша