Коломийський район  Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

вул. Театральна, 25,

м. Коломия, 78200

тел./факс: (03433) 2-39-12

e-mail: jatkachuk@ukr.net

www.hutsul.museum


Опис:

Один із найстаріших і найвідоміших в Україні музей, колекція якого має понад 22 000 експонатів від періоду трипільської культури й по сьогодення. У 18-ти експозиційних залах представлені найрізноманітніші види народного мистецтва, якими здавна славиться цей край.

Особливо цікаві зразки різьби на дереві, якими прикрашали житлові і культові споруди, меблі, сільськогосподарські знаряддя, предмети побуту, музичні інструменти тощо. Широко демонструються художні вироби з металу та рогу, виготовлені в різні часи майстрами Гуцульщини технікою гравірування, інкрустації, гарячого та холодного кування, плетіння. У музеї представлені також художні вироби зі шкіри: кептарі, кожухи, чоловічі торбини, пояси-череси, святкові пояси та постоли. Народний одяг поєднує в собі мистецтво ткацтва, вишивки, обробки шкіри та плетіння. Художні керамічні вироби ілюструють розвиток гончарства на Покутті та Гуцульщині.

Чільне місце в експозиції посідають писанки. Надзвичайно своєрідними є гуцульські сирні іграшки-обереги. Прикрашають експозицію твори народного живопису – розпис на склі та дерев’яні ікони. Серед експонатів – високохудожні твори цілої династії Шкрібляків, В. Девдюка, Корпанюків, Корбових, О. Бахматюка, П. Кошака, Г. Василанчук, М. Медвідчука, І. Семенка, П. Харінчука, Г. Герасимович, Ільків, Г. Вінтоняк, І. Антонюка, В. Гуза, М. Тимкова, Волощуків, В. Кабина, П. Цвілик, П. Намайка, Кіхневичів і багатьох інших талановитих митців. 

 

Вихідний: понеділок.

Години роботи: з 10:00 до 18:00 год.

 

Музей увійшов до переліку об'єктів, перевірених на рівень доступності для людей з особливими потребами.

 

Коротка характеристика з точки зору можливості відвідування людьми з особливими потребами:

Спеціальної стоянки для автомобілів поблизу музею немає. Споруда має чітко видний, доступний головний вхід з вулиці.

До входу в музей ведуть дві сходинки (поручнів чи пандусів стаціонарних немає). В музеї є переносний дерев’яний щит (пандус), який при необхідності можна використовувати. Ширина дверей достатня для проїзду на візку. Двері масивні, дерев’яні. Коридор за вхідними дверима достатньо широкий, щоб розвернути візок. До виставкових залів ведуть дві сходинки. Пересування у виставкових залах зручне. Відвідувачі із вадами зору можуть торкатися деяких експонатів.

Туалет в приміщенні музею є, але він не облаштований.


Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Громадський музей села Вербіж

Музей «Покутська хата»

Кімната–музей села Чернятин при бібліотеці-філіалі