01 Березня 2011, 02:56

Веселою колядою відгомоніли Різдвяні свята, а ми вже готуємося до Великодня. Цього разу до Музею писанкового розпису завітала писанкарка із с. Джурів Снятинського району Наталія Грицюк-Радиш.

Пані Наталія вчителює в рідному селі, проводить фольклорні та етнографічні дослідження, пише вірші та невеличкі прозові твори, вже видала збірку новел, а основним її захопленням є писанкарство: вона є постійним і активним учасником щорічного фестивалю «Писанка».

Діти приємно поспілкувалися з майстринею, дізналися багато цікавого про орнаменти та кольори традиційних покутських писанок, на прикладі розглянули, як орнаментика та кольорова гама писанки пов’язана із регіональним ткацтвом та вишивкою.

Майстриня розповідала дітям про "писанкові" звичаї та обряди. До прикладу, колись дівчина в їхньому селі на Великдень мала написати 90 писанок. Коли вона йшла у Великодні свята на танці, то йшла із мамою, яка в кошику несла розписані писанки. На танці сходилися і хлопці, які також приходили з матерями, що несли вже порожній кошик. За кожний танець дівчина давала хлопцю по дві писанки (до пари), мама складала їх у кошик. Гоноровою поверталась дівчина із танців, коли у неї був порожній кошик, що засвідчував її добру вдачу, красу, працьовитість.

На завершення Наталія Грицюк-Радиш подарувала всім на згадку власну книжечку.

ОДТРК

Музей-бібліотека Михайла Бажанського

Музей народного мистецтва Гуцульщини

Музей Наталії Кобринської (філіал музею ім. Р.Скворія)