18 Квітня 2011, 08:49
В Івано-Франківському художньому музеї відкрито виставку кольорової графіки Миколи Прокопенка. Одеський живописець, графік, реставратор станкового живопису та іконопису закінчив Одеське державне художнє училище ім. Грекова та Київську академію мистецтв.

Викладає рисунок та архітектуру в архітектурно-художньому інституті при Одеській будівельній академії, професор.

10 років його знали суто як художника-реставратора. Тривалий час майстер вивчав українські народні вірування, традиції, обряди та культ жінки в трипільському суспільстві. Головним символом в його роботах є жінка-матір, яка дарує життя. Його образи багатогранні, як сама природа, митець створює певний тип образу, що переходить із одного полотна в інше.

Микола Прокопенко провів 57 персональних виставок, став лауреатом або дипломантом численних міжнародних, всеукраїнських та регіональних виставок.

Він створив більше двох тисяч живописних полотен. Його навіть називають "людиною-двигуном" за надзвичайно плідну діяльність.

ОДТРК

Музей–оселя родини Івана Франка