20 Жовтня 2011, 12:22

Наймасовіше відзначення пам’яті Степана Бандери відбулися в історико-меморіальному музеї Степана Бандери у с. Старий Угринів — на батьківщині героя України. До програми входили: поминальна панахида, екскурсія музеєм, презентація нової книги Миколи Посівича, перегляд фільму, та смолоскипна хода, повідомляє сайт школи бойового гопака ім. Олекси Довбуша. Екскурсія музей була дещо цікавішою та насиченішою, крім звичного першого поверху. Адже директор музею — Степан Лесів представив всім новий зал, де знаходяться 16 оригінальних документів.

Ці документи були привезені із Мюнхена в результаті науково-пошукової роботи працівниками музею. Документи становлять неабияку цінність, адже це — паспорти, місця проживання, реєстраційні документи Степана та Ярослави Бандерів, під призвищами Попель, Карп’як. Гості мали змогу побувати на презентації нової та доповненої книги історика, кандидата історичних наук Миколи Посівича. Доданими є нові спогади очевидців про Бандеру та висвітлення феномену Степана Бандери. Книга складається з декількох частин. Першою є статті Миколи Посівича, Степана Лесіва, Олесі Онижко, Тараса Гривола.

Вступне слово написав відомий історик, який нині працює у Парижі, — Володимир Ковалик. Друга частина висвітлює спогади про Степана Бандеру як людину, наставника, сім’янина. Книга наповнена цікавими ілюстраціями. Третя частина книга — це документи, різних періодів життя Провідника. Багато із документів можемо дізнатися про польських період тюрм, розкол в ОУН.

Фіртка

Народний краєзнавчий музей ім. Юліана Целевича