27 Грудня 2012, 01:04

26 грудня ц.р. робоча група проекту «Мистецька палітра Прикарпаття» здійснила поїздку в Коломийський район. Майстри сіл П’ядики, Воскресінці, Корнич, Мишин, Отинія презентували свої вироби (писанкарство, бісероплетіння, вишивання, ткацтво, художній розпис на фарфорі, квілінг).

Цікавими для туристів є село П’ядики, відоме як центр бісероплетіння. В с.Корнич існує оригінальний обряд виготовлення головного убору для нареченої, який відтворюють сучасні майстрині. В Отинії туристи можуть ознайомитися з однією з найбільших в Україні колекцій фарфорових статуеток, взнати історію виробництва фарфору в Україні та ознайомитися з технологією розпису на фарфорових тарілках.


Різноманітні технології писанкарства, вишивки, ткацтва настільки багаті та досконалі на Коломийщині, що майстрині є постійними учасниками виставок, а їх вироби користуються попитом у поціновувачів авторських робіт як українських, так і іноземних.


Творчий здобуток залучених до маршруту майстрів буде відображений у фотоматеріалах та описаний у буклеті і каталозі «Мистецька палітра Прикарпаття».


Наступна робоча поїздка запланована до Богородчанського району.

Додатково про проект: Проект «Мистецька палітра Прикарпаття» впроваджується з червня 2012 року Регіональним туристично-інформаційним центром за підтримки Посольства Фінляндії в Україні та облдержадміністрації з метою інтеграції культури і народного мистецтва області у існуючий туристичний продукт. Завдання проекту полягають у створенні умов для збереження та популяризації народних ремесел Прикарпаття; покращенні можливостей самозайнятості сільського населення та їх залучення для обслуговування туристів; налагодженні співпраці із турфірмами; подальший розвиток туризму в області.


Партнери проекту: облдержадміністрація (управління зовнішніх економічних зв’язків і туризму та управління культури, національностей та релігій); Навчально-методичний центр культури і туризму Прикарпаття; Інститут туризму ПНУ ім. В. Стефаника; обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України; ІФОО Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні.


З приводу співпраці в реалізації проекту запрошуємо звертатися в РТІЦ (www.rtic.if.ua)


Відвідайте також:


Музей "Українська старовина"

Музей історії Надвірнянщини

Літературний музей Прикарпаття