07 Лютого 2013, 03:01

11 січня на двадцять сьомій сесії міської ради було затверджено «Програму роботи краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни та Омеляна Антоновичів».

Програма передбачає вивчення працівниками музею різноманітних історичних тем, здійснення експедицій з метою пошуку, виявлення, збору та збереження духовної та культурної спадщини Бойківщини, продовження видавничої справи, підтримка та організація засідань клубів, що діють при музеї, зокрема «Клубу краєзнавців», клубу «Друзі музею», Фотоклубу «Промінь» та «Клубу молодого музейника», а також проведення різноманітних заходів для популяризації ремесел та промислів, що збереглися.

Адміністрація музею сподівається, що проведенню заходів музею будуть сприяти представники влади, освіти, культури, позашкільні учбові заклади, а до самих заходів долучатимуться насамперед школярі міста і району, молодь, зацікавлене доросле населення та інші небайдужі долиняни.

Для кращого орієнтування та попереднього планування участі в заходах подаємо вам орієнтовний план в Додатку 1. Будемо раді бачити вас учасниками музейних заходів і відвідувачами виставок.

Здійснити попередній запис та отримати детальну інформацію про захід ви можете за тел.: 2-79-00, а також завітавши до музею «Бойківщина», за адресою м. Долина, вул. Чорновола,2а

.

Програма заходів на 2013 рік:

1. Бойківське весілля або вечорниці за умови наявності колективу, кінець березня

2. Дитячий день науки: «Бережл. відн.до природи. Забруднення. Ліси та водойми», 15 травня (Спільно з науковим співробітником Івано-франківського краєзнавчого музею Кащишин О.К.)

3. Свято ремесел – 2013, 26 серпня (За участі майстрів Долинщини)

4. Ніч у музеї Майстер-клас по різьбярству, 5 вересня (майстри по різьбярству)

5. Вечір повстанської пісні, 14 жовтня (За участі братства ОУН-УПА, Товариство «Пам’яті»)

6. Фолькльорно-обрядове свято «Ярмарка», 24 жовтня

7. Бойківська коляда «Колядуймо разом», кінець грудня (спільно з Лолинським колективом)

8. Акція Пам’яті (Пам’ятний хід) присвячений 105-ій річниці від дня народження С. Бандери, 1 січня 2014р. (За участі «Братства ОУН-УПА»)

9. Свято Миколая у резиденції св. Миколая, 16 грудня

Майстер-класи

1. Майстер-клас по вишивці бісером до дня св. Валентина, 13 лютого (Проводить майстриня Сова Г.І.)

2. Майстер-клас по ліпленню з полімерної глини (до 8 березня), 6 березня (Проводить майстриня Кріль Н.)

3. Майстер клас по писанкарству: Спільна писанка перед музеєм, 30 квітня (писанкарі)

4. Майстер-клас по квілінгу або витинанці «Подарунок до дня Матері», 8 травня (Проводить майстриня Романів Н.)

5. Майстер-клас по графіті «Мої мрії», 22 травня (художники)

6. Майстер-класи у Св. Ремесел:ковальство, гончарство, бойківські страви, 26 серпня (Проводить Владковський В. Пилипів В.)

7. Майстер-клас по різьбярству, 7 вересня (різьбярі)

8. Майстер-клас по виготовл. годівничок, 14 листопада (Вайман М.І.)

9. Майстер-клас по виробленню з соломи (різдв’яна зірка, солом’яний павук), 23 грудня (Семаньків О.)

10. Майстер-клас по приготуванню куті, 30 грудня (Паляниця С.)

11. Майстер-клас по виготовленню «миколайчиків», 17-18 грудня (Зубик В.)

Виставки

1. Виставка до річниці Степана Бандери, січень

2. Виставка художників Долинщини, лютий

3. Виставка майстрів художнього скла, малюнку на склі, березень