Рожнятівський район  Музей Івана Вагилевича


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

с. Ясень, Рожнятівський район

Опис:

Музей відкрито в 1995 року в селі Ясень – на батьківщині видатного письменника, етнографа і просвітителя, члена „Руської трійці”, яка в 1837 році видала алманах „Русалка Дністрова”.

Музей розташований у будинку, що колись належав родині письменника, біля якого в 1937 році було споруджено пам’ятник з написом: „Пробудителям Галицької землі отцям М. Шашкевичу, Я. Головацькому та І. Вагилевичеві в століття „Русалки Дністрової”. В 70-х роках минулого століття пам’ятник перебудовано.

У п’яти кімнатах розміщено понад тисячу експонатів. Це в основному друковані видання, документальні матеріали, які передала музеєві Львівська наукова бібліотека імені В. Стефаника, предмети побуту і гончарні вироби, одяг, взуття, якими користувалася колись родина Вагилевичів та жителі рідного села письменика.

Окремим стендом оформлено родинні фото І. Вагилевича. Є в музеї видання альманаха „Русалка Дністрова” різних часів та інші книги.

В окремій кімнаті представлего фотографії людей села Ясень, які тут жили, боролися за вільну і незалежну Україну.Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Кімната-музей Героїв ОУН-УПА

Художньо-меморіальний музей Василя Касіяна

Івано-Франківський історико-меморіальний музей Олекси Довбуша