Івано-Франківськ  Івано-Франківський історико-меморіальний музей Олекси Довбуша


Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /sata2/home/users/museumif/www/www.museum.if.ua/modules/system.php on line 3

Адреса:

вул. Гетьмана Мазепи, 1,

м. Івано-Франківськ, 76000


Опис:

Вся експозиція музею побудована на матеріалах з приватної колекції невтомного дослідника антифеодального руху на Прикарпатті доктора історичних наук, професора, заслуженого діяча наук України Володимира Васильовича Грабовецького, який біля 45 років збирав матеріали, які були пов’язані з життям і діяльностю Олекси Довбуша.

Олекса Довбуш глибоко, як ніхто інший, увійшов в усну народну творчість, надихнув до праці багатьох письменників, поетів, художників, композиторів, ще за життя він став легендою.

На вітринах та стендах музею глядач ознайомиться з документами та науковими працями про опришківський рух на Прикарпатті, а також з художніми творами, присвяченими Олексі Довбушу. В експозиції виставлена пам’ятна бронзова медаль із барельєфним зображенням Олекси Довбуша.

Один з найцінніших експонатів - топір Олекси Довбуша. Цю реліквію понад два століття свято зберігали Космачани – нащадки свідків загибелі Олекси, а також цінний експонат – рукопис літературного сценарію Любомира Дмитерка і Віктора Іванова до кінофільму „Олекса Довбуш”.Відкрити музей на карті

Відвідайте також:


Музей побуту та етнографії Західного регіону

Музей «Писанка»

Музей "Природа Землі Галицької"