27 Грудня 2010, 12:09
Різдвяного "павука" зможе виготовити кожен, хто завітає до Музею писанкового розпису, що в Коломиї. До кінця 30-х років ХХ ст. в Україні побутував звичай прикрашати оселю різдвяними солом’яними прикрасами — "павуками".

На Івано-Франківщині, зокрема, їх ставили у хатах замість традиційних нині зелених ялинок. Мистецтвознавці вважають "павуків" одними з найдревніших солом’яних творінь. У наших предків вони були ще й символом хліборобства.

Адже в основі "павука" — не солома, а поле та самовіддана праця хлібороба. Тому після збору врожаю ніщо не пропадало намарно: зерно використовували для харчування, а з соломи виготовляли, зокрема, і такі різдвяні прикраси для оселі.

Для збереження та продовження давніх українських традицій, працівники Музею писанкового розпису запрошують на майстер-класи з виготовлення різдвяно-новорічних обрядових прикрас, що відбудеться в Музеї 27 грудня.

ОДТРК

Музей екології та етнографії Карпатського краю

Краєзнавчий музей «Бойківщина»

Домашній музей жіночих прикрас